MATEŘSKÁ ŠKOLA KOSTIČKA KOKONÍN

Charakteristika, historie a vzdělávání v Mateřské škole Jablonec nad Nisou –
neoficiální název : Mateřská škola Kostička „

Charakteristika naší školky:

Naše mateřská škola se nachází v klidné části Jablonce nad Nisou, v sousedství Základní školy Kokonín, s výbornou dostupností městskou hromadnou dopravou. Budova je řešena pavilónovým způsobem, s třídami nad sebou a hospodářskou částí v suterénu. Od roku 2008 máme také odloučené pracoviště při ZŠ Jablonec nad Nisou – Kokonín, které poskytuje další třídu pro předškoláky. K dispozici je zahrada pro dětské hry, ačkoliv částečně trpí vlhkostí z podzemních pramenů. Okolní příroda nabízí nádherné možnosti pro výchovnou práci s dětmi, včetně parků, výhledů a lesů.

Historie naší školky:

Mateřská škola byla otevřena v roce 1982 díky podpoře různých podniků a městských orgánů. Od té doby prošla několika změnami a rozšířeními, včetně havárie v roce 1991 a postupné rekonstrukce a modernizace od roku 2014. Naše školka se stala samostatným právním subjektem od roku 2010 a od té doby se soustředíme na poskytování kvalitního předškolního vzdělávání s ohledem na potřeby dětí a moderní vzdělávací požadavky.

Koncepce výchovného programu:

Veškeré vzdělávání a výchova v naší školce se řídí naším školním vzdělávacím programem Barevná kostička, který klade důraz na rozvoj dětských schopností a přípravu na další vzdělávání. Snažíme se vytvořit prostředí, kde se děti cítí bezpečně a podporuje se jejich zvídavost, radost a spokojenost. Pracujeme na propojení s rodinou a vytváření moderních vzdělávacích programů, které odpovídají potřebám dnešního dítěte. Pokud hledáte školku, která se stará o celkový rozvoj vašeho dítěte a nabízí bezpečné a podnětné prostředí, jste na správném místě. Navštivte nás a přesvědčte se sami, jak se u nás Vaše dítě může plně rozvíjet.

Dokumenty - škola
DOKUMENTY KE STAŽENÍ: Zde